Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü

Eğitim, Araştırma ve Topluma Hizmet yolunda 27. yıl...

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
porno

Projeler

e-Posta Yazdır PDF

PROJE VE DANIŞMANLIKLAR

2013

Betül Yağmahan, Fatih Çavdur, U.Ü. Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Yalın Dönüşüm Çalışmaları, Uludağ Üniversitesi, Bursa (2013-..)

Betül Yağmahan, Fatih Çavdur, Mehmet Eryılmaz, vd.: Örgütlerde Etkin Süreç Yönetimi ve Yalın Yönetimi Çalışmalarının Öncülleri ve Ardılları Üzerine Bir Devlet Üniversitesinde Araştırma, Uludağ Üniversitesi, Bursa (2013-..)

2012

Erdal Emel, Alkın Yurtkuran, Özlem Kanga, Sürekli ve Birleşimsel Eniyileme Problemlerinin Çözümünde Elektromanyetik Algoritma’nın Performans Analizi ve İyileştirilmesi, Uludağ Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi, KUAP(M)-2012/32.

Erdal Emel, Alkın Yurtkuran, Ayberk Kurt, vd.: Sağlık Hizmetlerinde Çoğu Azla Yapmak: Uludağ Üniversitesi Sağlık Kuruluşlarında Yalın Düşünce Sisteminin Uygulanması, Uludağ Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi, BUAP (T): 2012/2

Nursel Öztürk, Aslı Aksoy, Seval Ene, İlker Küçükoğlu, Yeşil Lojistik Prensiplerine Dayalı Lojistik Faaliyetlerinin Optimizasyonu için Karar Destek Sistemi Tasarımı, Uludağ Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projesi, KUAP(M)-2012/53,  2012-

Mehmet Akansel, Fatih Çavdur,  Süpermarketten Montaj Hatlarına Malzeme Besleme Sisteminin Tasarımı ve Uygulanması, U.Ü. Döner Sermaye İşletmesi aracılığıyla Grammer A.Ş.’de yapılan proje, Haziran-Aralık 2012.

2011

Erdal Emel, 16mm.lik Bilgisayara Sayısal Kontrollü (CNC) Baskı Yayı Sarma Makinası, TÜBİTAK-TEYDEB Projesi. Geçici No.12801 ve KOSGEB Projesi olarak yürütülen çalışmada Yazılım Geliştirme. (2011-2012)

2010

Erdal Emel: CNC Kontrollü Boru Kesim Makinası Tasarımı ve İmalatı, TÜBİTAK-TEYDEB Projesi, No.3100616, CEMDEMİR Ltd.Şti. ile yürütülen projede Yazılım Geliştirme (2010-2011).

Erdal Emel,  Mehmet Akansel, Türker Özalp, Betül Yağmahan, Alkın Yurtkuran, Gerçek Zamanlı Malzeme Kritikliği Yönetimi Projesi, U.Ü. Rektörlüğü’nün izni ile Ulutek’te bulunan Tofaş Platform A.Ş.’nde yapılan proje, Şubat-Eylül 2010.

Mehmet Akansel, F-UYS Fabrika Üretim Yönetim Sistemi Yazılımının Geliştirilmesi Sürecinde Araştırma-Geliştirme Desteği Sağlanması, U.Ü. Rektörlüğü’nün izni ile Ulutek’te bulunan İletişim Yazılım Ltd. Şti.’nde yapılan proje, Şubat-Mart 2010.

2009

Nursel Öztürk, Yapısal Optimizasyon, Yapay Zeka ve Evrimsel Algoritma Yaklaşımı ile Tasarım, TÜBİTAK Projesi, 104M240, Proje Yürütücüsü, 2009.

Nursel Öztürk, Taşıt Elemanlarının NVH Analizleri ile Optimum Tasarımı, Uludağ Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projesi, M2006/33, Proje Yardımcı Araştırıcı, 2009.

Erdal Emel, Mehmet Akansel ve Betül Yağmahan, BS320 Hattı Boru İmalat Sürecinin İş Gücü Analizi ve İş Yükü Dengeleme Projesi, U.Ü. Rektörlüğü’nün izni ile Ulutek’te bulunan FCB Arge Ltd. Şti adına Borusan Mannesmann A.Ş. Gemlik Tesisi’nde yapılan proje, Ekim 2009-Şubat 2010.

Ali Yurdun Orbak, Bir otomotiv yan sanayi firmasında “Elektrikli araba taban sacı üretim hattının geliştirilmesi” projesi kapsamında robot otomasyonlu bir hatta punta dağılımı optimizasyon çalışmasının yapılması konusunda ekip üyeliği, Eylül 2009 – Mart 2011.

Mehmet Akansel, Ergonomik İyileştirmeler ve İş Etüdü Teknikleri Yardımıyla Verimlilik Artışı Çalışmaları, U.Ü. Rektörlüğü’nün izni ile Ulutek’te bulunan FCB Arge Ltd. Şti adına Artim Ltd.Şti.’de yapılan proje, Eylül-Ekim 2009.

 

You are here