Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü

Eğitim, Araştırma ve Topluma Hizmet yolunda 30. yıl...

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Bölüm Başkanından

Prof.Dr. Erdal EMELDeğerli Öğrenci Adayları,


2019-2020 eğitim-öğretim yılında sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Amacımız, Bölümümüzü yüksek öğrenim görmek için tercih eden gençlere evrensel niteliklere sahip, güncel ve ülkemizin gereksinimlerine en uygun Endüstri Mühendisliği bilgi ve becerilerini kazandırmaktır. Bu yolda Bölümümüzün en büyük gücü başarılı, genç ve dinamik öğretim üyeleri ile yetişmekte olan genç araştırma görevlilerimizdir. Sizlere, ülkemiz ve bölgemizin ihtiyaç duyduğu niteliklerde Endüstri Mühendisliği formasyonunu kazandırmak için ülkemizin bu en güzel köşesinde Uludağ Üniversitesi gibi güçlü ve köklü bir üniversitede lisans ve lisansüstü programlarla, öğrenim görme ayrıcalığını sunmaktan gururluyuz. %30 İngilizce destekli Endüstri Mühendisliği Lisans Programı, Endüstri Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans, Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı ile Endüstri Mühendisliği Doktora ve Bütünleşik Programları için heyecanla sizleri bekliyoruz.

Değerli Öğrencilerimiz,
Lisans eğitim öğretim programında uygulamakta olduğumuz en az %30 İngilizce destekli eğitim programı ile bilim ve iletişimde sizi geleceğin dünyasında güçlü ve rekabetçi bir kişi olarak yaşama hazırlamaya çalışıyoruz. Sizler bundan böyle kapsamlı ve daha kaliteli bir eğitim ortamında, evrensel ölçütlerde Endüstri Mühendisliğinin tüm alanlarına erişmekte daha donanımlı olacaksınız. Dolayısı ile daha parlak bir geleceğe ulaşmak için şimdi hem fırsatlarınız arttı, hem de sorumluluklarınız.

Değerli Paydaşlarımız,
Bölümüz, eğitim öğretim faaliyetlerimiz kadar araştırma ve sanayiye hizmet konusunda da her geçen gün daha güçlü bir kadro ile gereksinimlere cevap vermek için çalışmakta ve bu konuya çok önem vermektedir. Son yıllarda giderek artan oranlarda lisans bitirme ödevleri ve projeleri, Bursa ilindeki değerli sanayi kuruluşlarımızın problemlerinin, öğrencilerimiz tarafından, yine kendilerinin sağladığı çalışma ortamlarında sonuca yönelik ve etkin çözümler üretilmesine imkan sağlamaktadır. Hemen her eğitim-öğretim yılında kamuoyunda ses getiren öğrenci projeleri ve başarılarından dolayı öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımızı kutlarken, kuruluşlarımıza da bize verdikleri destek için çok teşekkür ediyor, 2019-2020 akademik yılında da bu desteklerinin ve bize olan güvenlerinin devamını diliyoruz.

Hepinize sağlıklı günler ve başarılar dileğiyle...

Prof. Dr. Erdal Emel
Bölüm Başkanı

Bölümümüz Endüstri Mühendisliği lisans programı MÜDEK ve EUR-ACE tarafından 2021'e kadar akredite edildi.

Emdüstri Mühendisliği Bölümü MÜDEK tarafından akredite edildi.

You are here