Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü

Eğitim, Araştırma ve Topluma Hizmet yolunda 30. yıl...

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

2019-2020 BST 1. GRUP SUNUMLARI

2019-2020 Bütünleşik Sistem Tasarımı Projelerinin 1. Sunumları 27 Aralık 2019 tarihinde yapıldı. 15 firma ile birlikte yürütülen 27 projede 82 öğrencimiz Güz döneminde problem tanımı, sistem analizi ve modelleme çalışmalarında elde ettikleri sonuçları firma koordinatörlerinin de katıldığı bir ortamda paylaştılar.

GÜNCEL DUYURULAR

KONU İlan Tarihi
Uzaktan Erişimle Verilecek Derslerin Durumu: 30 Mart tarihinden itibaren 9 hafta süre ile uzaktan erişimle  teorik kısımları verilecek lisans ve lisansüstü derslere ilişkin durum değerlendirmesine buradan ve DUYURULAR sayfasından ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimizin ilgili dersin öğretim görevlisi tarafından kendilerine e-posta ile UKEY üzerinden ve bu sayfadan Bölüm Başkanlığınca yapılacak duyuruları dikkate almalarını rica ederiz. 30.03.2020

Uygulamalı Derslerin Durumu: Korona virüs ile ilgili tedbirler sona erdiğinde uygulamalı derslerin (EM Lab., BST Projesi, MTY Projesi, vb.) telafisi için yoğunlaştırılmış akademik takvimin hazırlanacağı ve sınav tarihlerinin yeniden planlanarak Üniversite web sayfası başta olmak üzere tüm sosyal medya platformlarından öğrencilere ilan edileceğine ilişkin Üniversitemiz Senato kararı ve dayandırıldığı Yüksek Öğretim Kurulu'nun

"Bu sene Bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretim imkanları ile sürdürmeye karar verdik. Yani bahar döneminde yüzyüze eğitim yapılmayacaktır.

Üniversitelerimiz yukarıda zikrettiğimiz uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretim imkanları altında sunamayacakları programları/dersleri ve uygulamalı dersleri yaz aylarında belirledikleri takvim içinde tamamlayacaklardır."

kararının da içinde yer aldığı duyuruyu inceleyebilirsiniz.

30.03.2020
Kütüphane Daire Bşk.lığı Duyurusu: Kütüphaneden ödünç alınan kitapların iadesi 01.07.2020 tarihine kadar uzatılmıştır. 02.04.2020

BÖLÜMDEN HABERLER

Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğumuzun düzenlediği 15. Endüstri Mühendisliği ve Sanayi Zirvesi (EMSAZ) 28-29 Şubat 2020 tarihlerinde Mete Cengiz Kültür Merkezinde düzenlendi.
2019-2020 Bütünleşik Sistem Tasarımı 1. sunumları 27 Aralık Cuma günü yapıldı. Sunumda yer alan proje konularına buradan erişebilirsiniz.

TÜBİTAK 2242 - Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında daha önce İzmir'de Bölgesel dereceye giren öğrencilerimize İstanbul-Teknofest'de Türkiye Üçüncülüğü ödülü verildi.

MÜDEK-Mühendislik Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu, Bölümümüz Lisans eğitim programının akreditasyonunu 30 Eylül 2021 tarihinine kadar geçerli olmak üzere  güncelledi. EUR-ACE etiketimiz yenilendi.
2018-2019 Bütünleşik Sistem Tasarımı Proje gruplarından Raha Türk, Ahmet Ören ve Rümeysa Zenğin ile Merve Bakır, Elif Ceren Avşar ve Hasan Karahan’ınyer aldığı iki grup TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında ;zmir Bölgesinde birincilik ve ikincilik ödüllerini paylaştı.
2018-2019 Bütünleşik Sistem Tasarımı Projeleri Sunumu ve MMO Bitirme Projesi Yarışması 24 Haziran 2019 Pazartesi günü yapıldı. Yarışmada ilk üç dereceye girenlere ödülleri verildi. MMO Bitirme Projesi Yarışmasında dereceye giren projeler için ilgili habere buradan erişebilirsiniz....

TEB Akıl Fikir Yarışması’nın 2.lik ödülünü 15.900 başvuru arasından Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 3.sınıf öğrencimiz Dilek Mutlu kazandı.

Bölümümüz 9-11 Aralık 2018 tarihlerinde MÜDEK Akreditasyon Değerlendirme Ekibince ziyaret edildi. Değerlendirmeye esas oluşturan 2018 yılı Bölüm Lisans Eğitimi Özdeğerlendirme raporumuz yayınlandı.
2017-2018 Bütünleşik Sistem Tasarımı proje gruplarından Hülya ÇÖK, Ali TÜRK ve Nihan YEŞİLKÜTÜK'ün çalıştığı "Otomotiv Endüstrisinde Yedek Parça Planlama Sistematiğinin Kurulması ve Standartlaştırılması" başlıklı proje Tübitak'ın 2241-Özel Sektöre Yönelik Bitirme Tezleri Yarışmasında 12.11.2018-14.11.2018 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen Final Yarışmasına Türkiye Birincisi oldu. Başarının basındaki yansımaları için tıklayınız.
Doç. Dr. Tülin Gündüz'ün "Otomotiv İmalatında Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Kullanımının Bilişsel Yüke Etkisinin Araştırılması" başlıklı TÜBİTAK 1001 projesinin başlatılmasına ilişkin basın haberleri için tıklayınız.

TEB Akıl Fikir Yarışması’nın 2.lik ödülünü 15.900 başvuru arasından Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 3.sınıf öğrencimiz Dilek Mutlu kazandı.

Bölümümüz Endüstri Mühendisliği lisans programı MÜDEK ve EUR-ACE tarafından 2021'e kadar akredite edildi.

Emdüstri Mühendisliği Bölümü MÜDEK tarafından akredite edildi.

You are here